سفیر: علی جنتی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری کنگره بین المللی قیام سربداران در جمع خبرنگاران در سبزوار افزود: نامگذاری روزی به نام سربداران در سالنامه رسمی کشور ابتدا باید در شورای فرهنگ عمومی شهرستان، استان و کشور تصویب و به شورای انقلاب فرهنگی ارسال شود.

وی ادامه داد: باید ببینیم شورای فرهنگ عمومی چه اقدامی را برای ثبت این روز در سالنامه انجام می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سربداران نقش مهمی در تاریخ ایران دارند، مهمترین اقدامی که در نشان دادن ابعاد مهم این قیام در ایران صورت گرفته ساخت سریال سربداران بود که توانست از هر اثری هنری تاثیر بیشتری داشته باشد.

وی افزود: باید تلاش بیشتری برای نشان دادن ابعاد مهم این قیام صورت گیرد، امروز در دوره ای قرار داریم که دشمن در حال نشر تفکر سلفیگری و وهابیگری در جهان است لذا اشاعه فرهنگ حاکم بر نهضت سربداران می تواند در ترویج فرهنگ تشیع نقش مهمی در جهان داشته باشد.

* کشور وارث بسیاری از سیاستهای نادرست دولت قبل

جنتی در ادامه گفت و گو با خبرنگاران همچنین به موضوع علت کاهش بودجه های قرآنی اشاره و بیان کرد: امروز کشور با مشکلات جدی مواجه است و این موضوع روی کاهش اعتبارات منابع مالی وزارتخانه ها نیز تاثیر گذاشته است.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبارات همه دستگاههای اجرایی را به صورت یکسان کاهش داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امروز کشور وارث بسیاری از اشکالات و سیاستهای نادرست دولت قبل مانند پرداخت یارانه ها است.

وی گفت: کاهش قیمت نفت نیز روی این کاهش منابع مالی تاثیر گذاشته لذا دولت باید ابتدا ضروریات و اولویتها را برطرف کند و سپس اعتبارات دیگری را اختصاص دهد.

سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر