سفیر: مهدی قره شیخ لو افزود: در سومین دوره از مسابقات قرآنی تلاوت 160 نفر شرکت کردند که در بخش برادران افراد زیر 16 سال و بالای 16 سال و در بخش خواهران فقط افراد بالای 16 سال حضور دارند.

وی گفت: در چهارمین دوره از مسابقات سراسری تسنیم 94 نفر از کارکنان، خانواده و فرزندان کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی از سراسر کشور حضور یافته اند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در

این مسابقات قرآنی پنج گروه داوری شامل 32 خواهر و برادر از استانهای تهران، اصفهان، قزوین و قم حضور دارند که این گروهها ترکیبی از داوران جوان و پیشکسوت را در کنار هم تشکیل داده اند.

وی قرائت، تحقیق، حفظ کل قرآن، حفظ 15 جزء از قرآن و مفاهیم را از رشته های دو گروه مسابقات تسنیم و تلاوت برشمرد.

قره شیخ لو با اشاره به هدف مسابقات تلاوت و تسنیم گفت: با توجه به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، توسعه فرهنگ حفظ در بین قاریان یکی از اهداف این مسابقات است.

وی افزود: در این دوره از رقابت ها موضوع حفظ قرآن در کنار قرائت برای قاریان بیشتر مورد توجه قرار گرفته زیرا همانطور که قاریان مصری اشاره کرده اند تنها نقطه ضعف قاریان ایرانی حافظ نبودن آنها است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی توجه به مفاهیم قرآن و تلاوت معنامحور با هدف ماندگاری و تاثیرگذاری تلاوت را یکی دیگر از اهداف برگزاری مسابقات تلاوت و تسنیم ذکر و بیان کرد: قاری قرآن نیاز به تسلط بر مفاهیم آیات دارد که این مهم در تأثیرگذاری و ماندگاری تلاوت موثر خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد در صورت حمایتهای لازم از این دوره از مسابقات فرهنگ جدیدی در تلاوت قرآن آغاز شود.

قره شیخ لو گفت: مسابقات ویژه خواهران در ویژه خواهران در هتل صادقیه مشهد و ویژه برادران در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در حال برگزاری است و فردا شب نتایج نهایی اعلام می شود.

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر