سفیر:  هرچه قدر به ایام انتخابات نزدیک تر می‌شویم، گمانه زنی‌ها درباره حضور اشخاص نام آشنا و بعضا جوان به عنوان نامزدی انتخاباتی بیشتر می‌شود؛ به طوری که حالا می‌توان فضای کلی را نسبت به این موضوع ترسیم نمود. در این میان کرج نیز از قافله عقب نمانده است و چه بسا به خاطر موقعیت جغرافیای و نزدیک به پایتخت بیش از پیش مورد توجه باشد. جدی‌ترین کاندیداهای احتمالی کرج را اکنون می‌توان صرفا با توجه به اخبار رسانه‌ای و شنیده‌ها مورد بررسی قرار داد.


به گزارش پایگاه خبری سفیر، حالا سه کرسی نمایندگی استان البرز نامزدهای احتمالی خود را کاماکان در مقابل خود قرار دارد. با توجه به سیطره اصولگرایان بر این کرسی‌ها در دوره گذشته و همچنین عزم راسخ اصلاح‌طلبان و میانه‌روها برای فتح این کرسی‌ها به نظر می‌رسید این دوره از انتخابات مجلس با رقابت سخت و شانه به شانه‌ای همراه باشد.

همین رقابت سرسختانه جریان‌های سیاسی استان نشان می‌دهد که عقلای دو جریان تمایل بیشتری به حضور افراد شناخته شده و به قولی ژنرال‌های خود دارند و کمتر به چهره‌ها جوانتر خود در این مقطع می اندیشند. از طرفی اصلاح‌طلبان به چهره‌هایی که بیشتر احتمال عبور آنان از سد شورای نگهبان است، تمایل دارند و همین به پیچیدگی تصمیم گیری‌ها می افزاید. هرچند که بسیاری مواقع کاندیداهای اصلی تا روزهای پایانی اعلام حضور نمی‌کنند، اما بررسی‌های به معرفی برخی چهره‌های مطرح در گمانه‌زنی‌های انتخاباتی منتهی می‌گردد:

1) سیدعلی میرباقری: سیدعلی میرباقری از نامزدهای انتخاباتی استان البرز است که شاید بیش از همه داعیه دار اصلاح‌طلبی و حمایت از دولت و گفتمان «اعتدال» را دارد. او در وزارت کشور دولت اصلاحات به سمت مدیرکلی رسید و با روی کار امدن محمود احمدی نژاد از سمتش استعفا داد. در سال 92 نیز از اعضای موثر ستاد حسن روحانی در استان البرز بود و بعد از انتخاب حسن روحانی، استانداری البرز نیز به وی پیشنهاد شد که با مخالفت سرسحتانه نمایندگان این استان موافق به کسب این منصب نشد. میرباقری پس از این به عنوان مشاور امیری، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس مشغول به کار شد. 

2) فاطمهٔ آجرلو  یکی از نمایندگان زن در دوره هفتم و دوره هشتم مجلس شورای اسلامی بود. آجرلو دارای مدرک کار‌شناسی روان‌شناسی بالینی و کار‌شناسی ارشد روان‌شناسی شخصیت است. آجرلو در حوزه علمیه نیز تحصیل کرده و پیش از انتخابش به سمت نمایندگی مجلس، مسئول بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج و مسئول بسیج دانشجویی واحد خواهران استان تهران بوده‌است. فاطمه آجرلو جزو سه زنی است که برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، برای تصدی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی در دولت دهم از سوی محمود احمدی‌نژاد به مجلس معرفی شدند. اجرلو که پیش از این در کسب منصب وزارت ناکام مانده، حالا به فکر تصاحب دوباره کرسی سبز خود افتاده است.

3) عزیز اکبریان: نماینده فعلی مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی است. وی همچنین در هشتمین دوره مجلس نیز موفق یه کسب ارای لازم برای ورود به مجلس شد. در سوابق اکبریان اشتغال به عنوان فرمانده سپاه نیز دیده می‌شود. اکبریان در دو دوره نمایندگی خود عملکرد نه چندان قوی را در کارنامه خود ثبت کرد. وی از جمله کسانی بود که با استانداری میرباقری در البرز مخالفت نمود.

4) محمدتقی دلیلی دیدار: از فرماندهان جنگ و جانشین سردار فضلی، رییس بنیاد شهید کرج است.وی در رشته حقوق کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد دانشگاه تهران تحصیل کرده است و از قضات ارشد قوه قضاییه در پرونده‌های مهم مبارزه با فساد نیز محسوب می گردد. مدیریت نظارت و ارزیابی سازمان بازرسی و مدیر حقوقی یکی از شرکتان زیر نظر وزارت تعاون را نیز بر عهده داشته و حالا  به عنوان مشاور اخوندی، وزیر راه و شهرسازی منصوب شده است. همسر وی نیز درحال حاضر از مدیران ارشد وزارت کشور است. دلیلی از گزینه‌های اصلی اصلاح‌طلبان برای کاندیداتوری در انتخابات آتی مجلس است.وی در حال حاضر از چهره‌های محوری شواری عالی سیاست گذرای انتخاباتی اصلاح طلبان استان البرز محسوب می گردد.

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر