سفیر: پلیس متروپلیتن لندن گفت این مرد که 31 سال سن دارد بعدازظهرروز سه شنبه در یک محل تجاری در لندن دستگیرشده است.

پلیس لندن گفت: این فرد که مظنون به ' مرتبط بودن با گروهی که درصدد آماده سازی و یا تحریک به اقدامات تروریستی 'بوده اند، دستگیر و هم اینک در پاسگاه پلیس در مرکز شهر لندن در بازداشت بسر می برد.

به گفته اسکاتلندیارد، دستگیری این مرد توسط افراد مسلح پلیس صورت گرفته اما در زمان دستگیری اش هیچ تیراندازی رخ نداده است.

بنا به گزارش منابع پلیس انگلیس، در طی یک سال گذشته به طور میانگین هر روز یک نفر در این کشور در ارتباط با مسایل تروریستی دستگیرشده است.

به گزارش وزارت کشور انگلیس، در یک سال منتهی به ماه سپتامبر 2015 میلادی، در مجموع 315 نفر در این کشور به ظن ارتباط با تروریسم دستگیر شده اند که یک رکورد شمرده می شود.

این گزارش حاکی است شمار زنان و دخترانی که در مدت یادشده در همین ارتباط بازداشت شده اند دو برابر مدت زمانی قبل از آن است.

از زمان وقوع حملات تروریستی اخیر در فرانسه تدابیر امنیتی در انگلیس بار دیگر تشدید یافته است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اواخر نوامبر گذشته با بیان اینکه کشورش کاملا از حملات تروریستی مصون نیست، اعلام کرد که هفت توطئه در 12 ماه اخیر در این کشور کشف و خنثی شده است.

سطح هشدار تروریستی در انگلیس از آگوست سال 2014 میلادی به سطح 'شدید' ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیده است که به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به شدت محتمل است.

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر