سفیر: بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در روسیه اعلام کرد که ولایتی مشاور امور بین المللی رهبر معظم انقلاب امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: این سفر رسمی به دعوت رییس مرکز تحقیقات استراتژیک روسیه برای دیدار و گفت وگو با شماری از مقامات عالی و شرکت در کنفرانس و میزگرد با موضوع «همکاری تهران و مسکو در شرایط نوین ژئوپلتیک» انجام می شود

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در باره اهداف سفر تصریح کرد: رابطه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ روابط دوجانبه بی سابقه بوده و در زمینه های مختلف از جمله هسته ای، دفاعی و به ویژه همکاری های منطقه ای گسترش یافته است که نمونه آن ائتلاف ایران،روسیه، عراق و سوریه است، ضمن آنکه در این سفر سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری در نگاه به شرق دنبال خواهد شد.

مشاور امور بین المللی رهبر معظم انقلاب گفت: در ملاقات های مختلف با مقامات بلندپایه روسیه در زمینه های سیاسی، امنیتی، همکاری های منطقه ای و موضوعات استراتژیک بحث و تبادل نظر خواهد شد.

ولایتی در پاسخ به پرسش دیگری به سفر قبلی خود به عنوان نماینده ویژه حسن روحانی رییس جمهوری و ملاقات با «ولادیمیر پوتین» اشاره و اظهار کرد: همکاری های دو کشور راهبردی و در حال گسترش است، ضمن آن که رییس جمهور روسیه از عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس حمایت جدی کرده و در سفر رییسان جمهوری چین و روسیه به تهران و ملاقات با رهبر معظم انقلاب در این خصوص تاکید شد و همکاری ها هر روز در حال گسترش می باشد.

علی اکبر ولایتی بامداد امروز (دوشنبه) وارد مسکو شد و از سوی مقامات روسی، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی اسلامی ایران در فدراسیون روسی و شماری از مسئولان نهادهای ایرانی مورد استقبال قرار گرفت.

در این سفر، غلامرضا فروزش معاون مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و چگینی زاده استاد دانشگاه دکتر ولایتی را همراهی می کنند.

براساس برنامه اعلام شده، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقام های ارشد روسیه دیدار و گفت و گو می کند.

مذاکره با «یوری اوشاکوف» دستیار امور بین المللی رییس جمهوری، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت و «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه از برنامه های سفر ولایتی به مسکو اعلام شده است.

منبع:ایرنا

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر