سفیر: در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در سخنرانی ابتدای جلسه گفت: حرکت افتخارآفرین ملت ایران در بهمن ۵۷ گامی بلند در راستای تداوم راه روشن انبیای الهی و پاسخ به دعوت پیامبر اعظم در سپردن مسئولیت و مدیریت جامعه اسلامی به دست شایسته ترین انسان یعنی امام خمینی (ره) بود.

وی تصریح کرد: اگر امام خود را شایسته ترین نمی دید هرگز این مسئولیت را نمی پذیرفت. ملت، یکپارچه در ادامه این مسیر در کنار رهبر معظم انقلاب ایستاد.

ابوترابی گفت: این شایسته سالاری و ایستادگی راه اعطلای جامعه را هموار کرد.

نایب رئیس مجلس گفت: دفاع مقدس صحنه رویارویی همه استکبار در برابر ملت بود و به عنوان قله افتخار ملت ایران است. ایستادگی ملت در برابر تحریم ها هم برگی زرین در تاریخ ملت ایران است.

وی از قوای سه گانه خواست: تمام ظرفیت و توان خود را برای پاسداشت عقلانیت و استقامت ملت ایران به کار گیرد و به تکیه بر دانش و علم و معرفت در مسیر رسیدن به قله های توسعه کشور حرکت کند.

ابوترابی فرد ابراز امیدواری کرد: ملت در ۲۲ بهمن امسال هم این عقلانیت و استقامت و درایت را تکرار کند و پیوند خود با آرمان های انقلاب و همراهی با رهبر انقلاب را در برابر جهانیان به نمایش بگذارد.

وی تصریح کرد: ملت ایران همچنان باید با عزت و اقتدار گام بردارد و انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در سراسر جهان اسلام به مشتی گره شده و بازوی قدرتمند و توانمند در برابر مستکبرین تبدیل شود.

نایب رئیس مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو گفت: امیدوارم ملت ایران با عقلانیت و ایمان، انضباط و اخلاق، برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب خلق کند و بهترین انتخابات شکل گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: شورای نگهبان با اقتدار برآمده از ایمان و اعتقاد و ضوابطی که رهبری معظم بر آن تاکید داشته اند، گام دیگری برای افزایش مشارکت مردم برای شکل گیری مجلسی مقتدر در حرکت نورانی امام بردارد.

ابوترابی گفت: باید در راستای حفظ ارکان نظام و انقلاب از هرگونه شکل گیری اختلاف و تفرقه پرهیز کنیم.

منبع:انتخاب

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر