سفیر: دفتر سخنگوی ناجا در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص رفتار نفرت انگیز یکی از ماموران، بر برخورد قاطع پلیس با هر نوع لغزش رفتاری درون سازمانی تاکید کرد.


به گزارش سفیر،‌ پایگاه خبری پلیس اعلام کرد: نیروی انتظامی «مراقبت» از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خود را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چرا که این نیرو  متولیی انجام ماموریت‌هایی است که همگان آن‌ها را در شمار «ماموریت‌های حمایتی» قرار می‌دهند.


برای این منظور پلیس همواره از ساز و کارهای نظارتی و مراقبتی ویژه‌ای بهره می‌گیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی جلوگیری کند و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله موثر در آن بپردازد.


افزون بر آن، نیروی انتظامی همواره نظارت‌های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور سامانه 197 را ایجاد کرده است تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند. اما برخلاف تمام نظارت‌ها و مراقبت‌های درون و برون سازمانی، هر از چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان چهره می‌نماید که نه تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده خاطر می‌سازد.


به همین جهت پلیس همواره بر شدت نظارت‌ها و مراقبت‌های خود می‌افزاید تامانع از وقوع لغزش‌هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را مخدوش می‌سازد. متاسفانه اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت‌انگیز یکی از ماموران در یکی از استان‌های کشور است.


در این مورد ضروری است به اطلاع شهروندان برساند که سازمان‌های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ فرد مذکور را شناسایی و پس از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل دادند و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون‌های داخلی ناجا در حال بررسی است.


بنابراین ما همچون همیشه یادآوری می‌کنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش‌های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است اساسا ما این وقوع اندک را هم بر نمی‌تابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان را می‌رنجانند قاطعانه برخورد می‌ کنیم.


در پایان به شهروندان نیز یادآوری می‌ کنیم که سامانه 197 پلیس همچون گذشته آماده دریافت شکایات، نظرات و دیدگاه‌های حمایتی، تاییدی و انتقادی شماست.

نظرات کاربران
 
پایگاه خبری تحلیلی سفیر